5.1.2009 Túto skalu Davidovčania volajú jednoducho Skala. Obidve serie fotiek sú z tej istej lokality. Skalu však od tých dvoch "sopiek" oddeľuje údolie Olšavy. Prvá séria (bez snehu) bola fotená len z jednej strany, pretože som nemohol prejsť cez potok, a tak som sa vyštveral na jednu z tých sopiek. Druha séria (so snehom) je fotená zase len z opačnej strany, čize zo strany kde je Skala. Dá sa tam dostať zo zadnej strany, viac menej po rovinke popod les.
Lokalitu nájdete kliknutím na Google maps....  (Pozn. Zemepisné súradnice sú odhadnuté.)

Fotografie, komentár a lokalizácia na Google maps - Michal Zubko   Davidov.

Pozri dalsie fotky z Davidova na   http://mzubko.rajce.idnes.cz/


Vinička a Servatka, dva kužeľovité kopce vypínajúce sa nad údolím Olšavy. Medzi nimi je ukrytý andezitový lom, ktorý už leží v katastri Vechca. Je zaujímavé, že obyvatelia Kamennej Poruby, susednej dediny, poznajú vrch Vinička pod iným názvom. Volajú ho Cham.
(Odkaz  Wikipedie na potok Olšava

Skalný výbežok nad potokom Olšava poznajú všetci Davidovčania pod názvom Skala. V pozadí masív Muru.Pravdepodobne líščia alebo jazvečia nora, ktorú som objavil cestou na Servatku.

Pohľad na Viničku (Cham) z vrcholu Servatky. Vľavo vidno Kamennú Porubu.

Skala

Takto vyzerá Skala z jej úpätia. Tento útvar som nazval Ihlica. Ide o pomerne štíhly a vysoký "stĺp" ktorý sa postupne k vrcholu zužuje.Celá Skala je zo spodnej strany prevŕtaná rôznymi dierami a puklinami. Možno ukrýva aj nejakú malú jaskyňu...Takto vyzerá Skala zhora. Ponúka nádherný výhľad do údolia Olšavy i na široké okolie. Pohľad na zasnežený vrcholec Ihlice zhora.