6.4.2007 Ak chcete vidieť v južnej časti Slanských vrchoch miniatúru Adršpašských skál, navštívte Onderkove skaly. Dostať sa tam môžte buď z Bačkova, alebo z Dargova. Je to pešia túra tak na tri až štyri hodín. Na mape cestu nenájdete tak vám ju popíšem.Pôjdeme Bačkovskou dolinou od futbalového ihriska v Dargove. Na druhej križovatke sa dáme doprava. Onedlho prejdeme okolo vodárne cez Bačkovský potok. Pred sebou uvidíme Strechovy vrch 777 n/m. Po necelých dvoch kilometroch minieme ďalší potok a hneď za ním je križovatka. Na nej odbočíme doľava. Ideme cestou stále po pravej strane potoka mierne do kopca. Asi po kilometri minieme poľovnícku chatu Onderok. Za ňou naďabíme na tento kameň. Asi po sto metroch  zabočíme  lesnou cestou doľava .(Je možné ísť aj naďalej rovno,no hlavne v lete je nebezpečie, že skaly miniete, lebo vtedy ich úplne zakrýva vegetácia.) Nasleduje pomerne prudké stúpanie, potom doprava traverzom popod hrebeňom.

Pekný výhľad.

Bizarné skaly. 

Onderkov kameň.
Po vyše kilometri dosť namáhavého stúpania sme konečne hore. Z tohto miesta je celkom pekný pohľad. Škoda ženie je jasnejšia viditeľnosť. Po ľavej strane schádzame pod skaly. Odtiaľ sa nám naskytá pohľad na nádherné bizarné skalné útvary. Ak by sme ešte predtým ako sme zišli pod skaly, pokračovali po hrebeni asi jeden kilometer na sever narazíme na samostatný kamenný útvar - Onderkov kameň.  Návrat  môžme už absolvovať popod skaly ,cestou ,ktorá vedie popri potoku.

11.5.2009 Z Dargova cez Onderkove skaly na Parustan. Podrobnejší popis trasy aj s GPS ....

7.6.2009 Z Bačkova cez Onderkove skaly na Biely vrch    Podrobnejší popis trasy aj s GPS ....Na hornej hrane Onderkovych skál je kameň z ktorého je pekný výhľad smerom na juhovýchod. O tomto kameni je zaujímavá legenda, že z neho skočil zbojník Onderko na koni, keď bol prenasledovaný. Ale podobná legenda je aj o zbojníkovi menom Anderko, ktorý vraj skočil na koni z Čiernej skaly v Zamutovských skalách, ale tento nadôvažok zanechal v skale stopu kopyta koňa. Takže si vyberte., ktorá legenda platí .

Celú legendu si môžte prečítať na tomto odkaze:   Povesť