25.11.2010 Rebrá -Takéto výstižné pomenovanie dal niekto zoskupeniu nádherných skál vzdialených asi 800 metrov približne východným smerom od hrebeňa vrchu Lazy. "Schéma" týchto útvarov je si taká. Kolmo k hlavnému hrebeňu sú v rozličných rozostupoch popripájané hrebene zostupujúce hlboko do údolia. Tieto kolmé vegetáciou pokryté hrebene sú na rozličých miestach prerušené buď skalou, ktorá vystupuje nad terén (niekedy aj 10 metrov), alebo skalou, ktorá vytvára kolmý zráz. A takto sa to môže opakovať až do údolia. Podobné zoskupenie takýchto "rebier" kolmých k hlavnému hrebeňu môžme nájsť aj na iných miestach Slanských vrchov. Niektoré skaly na týchto hrebeňoch majú niekedy "nádherne" bizarný tvar.
Najbližšie k týmto skalám je z bývalých kúpeľov Borda po modrej turistickej značke.Smerovník nad Bordou, kde sa stretáva modrá značka z Bordy z červenou od Dargovského priesmyku.

Prvý sneh je už tu.

K nášmu dnešnému cieľu môžme aj rovno popod Lazy. Ale my odbočujeme vpravo na Pece, opúšťame tu modrú a červenú turistickú značku.


Kóta pod Pecami. Viac fotiek z leta tu....

Nad Rebrami.

Takto vyzerajú bočné hrebene (rebrá), kolmo od hlavného hrebeňa sa zvažujúce do údolia.


Takýmito skalami sú posiaté "rebrá".


Jedinečnú krásu skál dnes zakrýva snehový poprašok a zlé osvetlenie.Tak predsa je to pravda. Vlci sú už zrejme v Slanských vrchoch. Minulú nedeľu pri skalách nad Herlianskym sedlom  videli naši priatelia vlka. Nám sa podarilo dnes odfotografovať jeho stopu nad  Rebrami.   

Lazy, nad dolnou lúkou. Dole schádzame už po modrej turistickej značke. (v tomto čase po lesnej ťažbe totálne "blatnej")Dĺžka  celej trasy   cca 10 km.         

Celá trasa   Na Google mape tu...  

Rebrá  na turistickej mape tu......    GPX súbor na stiahnutie tu.... (kliknite pravým tlačítkom a dajte uložiť cieľ odkazu)


Viac starších a lepšie osvetlených fotiek z týchto skál si pozrite v tomto fotoalbume....

Poznámka: Video, ktoré niekto uložil na YouTube potvrdzuje, že v Slanských vrchoch sa naozaj potuluju vlci.

   
http://www.youtube.com/watch?v=7dq2teb29eA