11.4.2010 Dáždivá túra. Dnes bolo veľmi "pekné" aprílové počasie. Mrholenie, dážď, studený severný vietor, občas aj slniečko, nad 700 metrov hmla a mrholenie zo snehom. Aj v takom počasí má prechádzka svoje čaro. Náš dnešný cieľ - Vrch Čolo a Bystrá na fotke vpravo. Pred nami je Senďžov dom nad Bačkovom. Kvitnú tu fialky celkom biele......... aj bielo modréZimozeleň.PoniklecPoniklecová lúčka.Takto kvitne drienka.Je tu aj pekná skalná stena....aj "rochnisko" pre diviakyPreskakujeme potôčik.Čo z toho asi bude?Pozostatok z vojny.Typické skalné pole v Slanských vrchoch."Zvliekanie kože"Žeby to bola železorudna žila?Kvitnúca breza.Povedali by ste, že takto zaujímavo klíči dub?Pohľad na južný Zemplín. V pozadí je Trebišov.

Bačkov na turistickej mape tu......

Až na ten dážď a trochu blata celkom dobré.28.3.2010
 Jar je konećne tu. Začíname prvými jarnými kilometrami. Dnes  navštívime Lipov kameň, Onderkové skaly a Onderkov kameň v blízkosti Bačkovskej doliny.Snežienky pod Onderkovými skalami.Aj "Džeky" si vychutnáva jarné slniečko.Začína kvitnúť aj lieska.Pod Onderkovými skalami.
Onderkov (Bili kameň)

Zbytky zhrdzavenej munície.Jeden z nádherných kaňonov v severnej časti Bačkovskej doliny.Na niektorých miestach sa muselo ísť aj po "štyroch".... aj prebrodiť potok.  ("Džeky" zabudla zobrať gumové čižmy)

Záver: Pekné počasie, skvelá spoločnosť


Viac o týchto zaujímavých miestach sa dozviete aj tu......