Kúpele (bývalé)
späť

BordaBorda
Kúpele, takto sa toto miesto naozaj volalo, zrejme aby sa to odlíšilo od dediny Borda, ktorá leží asi 2 km západnejšie, do ktorej sa dá po ceste dostať iba z neďalekého Košického Klečenova. Tak teda odbočka na Bordu kúpele je asi 400 m od Dargovského pomníka, západným smerom.Teraz uź názov "kúpele" je iba symbolicky.
Podrobnejši popis tu.....  Na mape tu.....
ByštaByšta
Kúpele Byšta sú známe od roku 1867 ako grófske kúpele na liečbu reumatických chorôb a v minulosti to bolo okresné stredisko cestovného ruchu. Ležia uprostred listnatých lesov Slanských vrchov. Nachádzajú sa v nadmorskej výške 186 metrov na Slovensko- maďarskej hranici,10 km na západ od Michalian. Pred dvoma rokmi boli mimo prevádzky.
Podrobnejši popis tu.....  Na mape tu.....
HerľanyHerľany
Herľany okrem svetoznámeho gejzíra mali aj kúpele regionalného významu. Teraz už nie sú v prevádzke
Podrobnejši popis tu.....  Na mape tu.....
HlinnéHlinné
V 19 stor. na lokalite Slatinky na južnej časti chotára obce, kde sa nachádzajú siričité minerálne pramene, boli zriadené malé kúpele kde sa liečili reumatické choroby. Neskôr po požiari boli opustené a neobnovené. Okolo nich boli vysadené stromy a okrasné kríky. Po vzniku ČSR boli úplne zrúcané, stromy vyrúbané a okolitá pôda rozparcelovaná. Jediným pozostatkom po kúpeľoch existuje vraj ešte jedna studňa.
Poloha na mape je iba približná
Podrobnejši popis tu.....  Na mape tu.....


Vygenerované: 24.04.2019 programom Zoner Photo Studio 12
(c) ZONER software